اهمیت چاپ مقالات انگلیسی

معمولا دانشجوبان تحصیلات تکمیلی و دکترا پس از شروع تحصیلات تکمیلی به فکر چاپ مقالات در ژورنال های انگلیسی می افتند تا به وسیله آن بتوانند در آینده شغلی و تحصیلی خود پیشرفت نمایند.

علاوه بر این بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند و قصد دارند برای یکی از این دانشگاه ها اپلای کنند لازم است که چند مقاله خوب در نشریات معتبر انگلیسی زبان منتشر کنند.

همچنین اگر بخواهید برای کار هم اقدام به مهاجرت نمایید لازم است که بدانید شرکت ها و کارخانه ها بیشتر ترجیح میدهند با افرادی همکاری کنند که سابقه تخصصی در زمینه آن کار داشته باشند و وجود چند مقاله چاپ شده در نشریات معتبر میتواند دلیل خوبی برای تخصص افراد باشد. به همین دلیل هم چاپ مقالات در نشریات معتبر بسیار حائز اهمیت است. اما شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که باید در کدام نشریات مقالات خود را منتشر کنید؟ مجلات ISI بهتر هستند یا مجلات علمی پژوهشی؟ پاسخ این سوالات را در ادامه این مقاله در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ساده ترین کاری که پیش از سابمیت مقاله و بررسی مناسب بودن نشریه ای که قصد چاپ مقاله در آن را دارید این است که بررسی کنید مقالات مشابه با موضوعی که قصد دارید در آن زمینه به چاپ مقاله بپردازید در چه نشریاتی چاپ شده اند؟ و با توجه به آنها چند نشریه هدف را انتخاب کنید. پس از انتخاب نشریات مورد نظر میتوانید ار سایت هایی مانند journal finder استفاده کنید و ژورنال مناسب خود را انتخاب کنید. همچنین استفاده از دایکتوری jcr و چاپ مقاله jcr هم میتواند به شما کند تا بتوانید به چاپ مقاله تضمینی دست پیدا کنید.

 

اهمیت چاپ مقاله انگلیسی

علاوه بر این برخی از نشریات بزرگ مانند اشپرینگر دارای ابزار هایی برای کمک به محققان هستند تا بتوانند نشریه مناسب خود را پیدا کنند.

اما نکته ای که پس از بررسی ایمپکت فکتور مجله بسیار باید به آن توجه کنید، نرخ ریجکت شدن مقالات توسط نشریه است، طبیعی است که تمام افراد ترجیح میدهند مقالات خود را در نشریاتی به چاپ برسانند که نرخ ریجکت شدن در آن پایین باشد تا احتمال رد شدن آن پایین تر بیاید.